Nauczę Cię jak upiec mistrzowską pizzę

Czy chcesz zaimponować rodzinie i znajomym? PizzaNerd to najelpszy kurs pieczenia pizzy.

Nie przegap → Sprawdź: pizzanerd.pl

Spirulina

Spirulina

Co jest jest spirulina? Wyobraź sobie roślinę o magicznych wręcz właściwościach zdrowotnych, której niesamowite cechy potwierdzają wyniki badań naukowych.

Jak się okazuje spirulina zapewnia ogromne korzyści dla naszego zdrowia. Czy wiesz, że ma ona najwyższą zawartość białka wśród jakiejkolwiek żywności na świecie? Czy wiesz, że jest ona jednym z produktów zawierających najwyższe stężenie witamin? A to wszystko w 100% naturalne!

Spirulina była znana już starożytności wysokorozwiniętym kulturom. Stosowali ją Aztekowie, a także plemiona zamieszkujące dolinę jeziora Czad w Afryce. Była ona również podstawowym pożywieniem Majów w Meksyku.

Co to jest spirulina?

Spirulina to niebiesko-zielona alga morska, która rośnie w ciepłym i zasolonym środowisku wodnym. Dzięki temu, że rezyduje w tak trudno dostępnych miejscach, jest rośliną bardzo czystą. Spirulina jest powszechnie znana ze swych leczniczych i dietetycznych właściwości. Stosuje się ją zarówno w profilaktyce jak i w leczeniu wielu chorób.

Bogactwo witamin

Spirulina jest rośliną super-bogatą w witaminy. Zawiera prawie wszystkie witaminy z grupy B (B1, B2, B6, B12), beta-karoten, zeaksantynę, witaminę C, E, K oraz A. Spirulina to także źródło żelaza, potasu, wapnia, siarki, jodu oraz kwasów RNA i DNA. Zawiera ona również pierwiastki śladowe takie jak: cynk, mangan, krzem. Ponadto w spirulinie możemy znaleźć także kwas gamma-linolowy (GLA), który jest w naturze niezwykle rzadki.
To co jest jednak najważniejsze to fakt, że spirulina posiada wszystkie te składniki w formie bardzo dobrze przyswajalnej dla naszego organizmu, w przeciwieństwie do różnych preparatów witaminowych

W białku siła!

Jak już wspomniałam wcześniej, spirulina ma najwyższe stężenie białka ze wszystkich produktów znanych na naszej planecie (od 65 do 71 procent!). Białko odgrywa tak ważną rolę w naszym organizmie ponieważ jest jego głównym budulcem. Nasze ciało potrzebuje go do metabolizmu komórek, wytwarzania przeciwciał, hormonów, i różnych enzymów.

Spirulina

Źródło antyoksydantów

Spirulina ma niezwykle silne działanie antyoksydacyjne dzięki swojemu szmaragdowemu pigmentowi – fikocyjaninie. Ma ona zdolność do pobudzania wytwarzania komórek macierzystych. Jeśli twoje ciało produkuje więcej tych komórek to znacznie szybciej się regeneruje.

Działanie antywirusowe, przeciwnowotworowe i odmładzające

Jest naukowo udowodnione, że związki zawarte w spirulinie hamują rozmnażanie się wirusów HIV-1 i HCM. Liczne badania wykazały również, że spirulina ma działanie antyrakowe (komórki NK). A do tego wszystkiego, spirulina jest niezwykle bogata w przeciwutleniacze, które chronią przed uszkodzeniem DNA i przedwczesne starzenie się komórek.

Utrata wagi

Niedobór składników odżywczych jest zazwyczaj pierwszą przyczyną objadania się. Twój organizm potrzebuje składników pełnowartościowych, a nie pustych kalorii! Przez jedzenie niesamowicie gęstych składników odżywczych do których należy m.in. spirulina, dajesz mu surowce, których potrzebuje, aby był zdrowy i wywołał wydzielanie hormonu sytości leptyny. Ta ostatnia pomaga utrzymać apetyt w ryzach.

Spirulina w naszej kuchni

Razem z Tomkiem staramy się wprowadzić spirulinę do naszej domowej kuchni, dlatego w przyszłości możecie na pewno spodziewać się przepisów z jej udziałem i kolejnych artykułów na jej temat.

Spirulina

Ilość komentarzy: 3 - dołącz do dyskusji!

3 odpowiedzi na “Spirulina”

  1. kaisa84 pisze:

    Zapach trochę odrzuca, ale efekty są rewelacyjne! Próbowałam sproszkowanej i takiej w tabletkach (trafiłam na Duo spirulin noble health). Fajnie działa nie tylko na włosy, ale też meega poprawia odporność. Zażywam codziennie od 2 miesięcy i jestem zdrowa jak rybka ;)

    • Tomek Lach pisze:

      My na razie dopiero pierwsze tygodnie ze spiruliną mamy za sobą, wygląda to bardzo spoko ale do wszystkiego podchodzę na tyle ostrożnie, że na razie nie będę chwalił publicznie ;)

  2. Monika pisze:

    Z niecierpliwością czekam na przepisy :) Spirulinę mam tylko pomysłów na wykorzystanie brak – poza koktajlami :) pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php